TATRAkáva Modrá 80% Arabica 20% Robusta 500g

12.90 s DPH

83 Predaných

Ak si želáte vytvorenie prednej etikety s vlastným menom - názvom kávy, prosím zadajte ho sem. Názov môže mať 1-50 znakov. Použiť môžete aj symbol srdce - vytlačíme červené, ktoré vložíte skopírovaním:

(1.00 s DPH)
Na sklade. Doručíme streda 30. novembra - pondelok 5. decembra
Nákupom tohto produktu získate 26 zlatých zrniek!
Katalógové číslo: 8586019960242 Kategórie: , ,

Popis

Zmes 80% arabica 20% robusta príjemnej horkastej chuti obľúbenej u väčšiny našich zákazníkov, vytvorená a pražená v našej remeselnej pražiarni.

Balenie: 500g

Pôvod: TATRAkáva Modrá je zmes 6 až 7 káv s pôvodom, 80% arabica a 20% robusta. Pôvod hlavnej zložky: Brazília. Každá zmes TATRAkáva je výsledným súzvukom chutí káv z ktorých je zložená a je namiešaná podľa chutí ľudí. Zmesi TATRAkáva miešajú talianskí odborníci v laboratóriách priamo v prístave a dotvárame ich v našej pražiarni. Miešajú sa z rôznych zdrojov tak, aby každý mesiac, každý rok mali rovnakú výslednú chuť.

Praženie: stupeň 5 (1 – svetlé, 2 svetlé/stredné, 3 – stredné, 4 – stredné, 5 – stredné/tmavé, 6 – tmavé), krivka praženia na espresso

Použitie: espresso

Mletie: stredné / stredná tvrdosť zrna

Naša skúsenosť: TATRAkáva Modrá má príjemné horkasté chute, je veľmi vyváženou kombináciou chutí káv arabica a robusta.

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. TATRAkáva Modrá si vyžaduje stredne hrubé mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). Viac o správnej príprave kávy nájdete na našej stránke Rady o káve. Ak by ste sa radi o káve dozvedeli viac, môžete navštíviť našu Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnosť: ○○○

Vyváženosť: ●●○

Horkosť: ●●●

 

Aróma: ●●○

Intenzita: ●●○

Dochuť: ●●○

 

Kofeín: ●●○

Ďalšie informácie

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Sladká, Horká

1 recenzia k TATRAkáva Modrá 80% Arabica 20% Robusta 500g

  1. Juraj P.

    Tatrakáva ma prekvapila, je jemná a zároveň s čokoládovou dochuťou, dá sa piť každý deň.

Pridať recenziu