Káva Zlaté Zrnko – Viola (Zmes 100 % arabica) “OVOCNÁ”

5.9023.90 s DPH

286 Predaných

Káva Viola je svetlo pražená zmes 100% arabík, ovocnej chuti, vhodná na všetky spôsoby prípravy, s chuťou pomaranča, orieškov a byliniek. Viac

Vymazať

Ak si želáte vytvorenie prednej etikety s vlastným menom - názvom kávy, prosím zadajte ho sem. Názov môže mať 1-50 znakov. Použiť môžete aj symbol srdce - vytlačíme červené, ktoré vložíte skopírovaním:

(1.00 s DPH)

Získajte až 48zlatých zrniek.

Katalógové číslo: 8586019960099-1 Kategórie: , , , , , Značiek: , , , ,

Popis

Káva Viola je svetlo pražená zmes 100% arabík, ovocnej chuti, vhodná na všetky spôsoby prípravy, s chuťou pomaranča, orieškov a byliniek.

Pôvod: Káva Viola je zmes 6 až 7 káv s pôvodom, 100% arabica. Pôvod hlavnej zložky: Etiópia. Každá zmes Zlaté Zrnko je výsledným súzvukom chutí káv z ktorých je zložená a je namiešaná podľa chutí ľudí. Zmesi Zlaté Zrnko miešajú talianskí odborníci v laboratóriách priamo v prístave. Miešajú sa z rôznych zdrojov tak, aby každý mesiac, každý rok mali rovnakú výslednú chuť.

Praženie: stupeň 2 (1 – veľmi svetlé, 2 – svetlé, 3 svetlé/stredné, 4 – stredné, 5 – stredné, 6 – stredné/tmavé, 7 – tmavé, 8 – veľmi tmavé), krivka praženia na filter, viac informácií o pražení

Použitie: filter, moka, espresso

Mletie: stredné / stredne tvrdé zrno

Naša skúsenosť: Káva Zlaté Zrnko – Viola je naša najovocnejšia zmes 100% arabík, veľmi ovocná v espresse, zaujímavá a komplexná pestrosť chutí v príprave cez filter.

Balíčky spoznaj: kávu Viola nájdete aj v balíčkoch kávy: Spoznaj 5 káv na filtrovanú 1000g (Viola, Etiópia, Kleopatra, Mária, Rómeo), Spoznaj 5 káv na zalievanú 1000g (Mária, Emília, Kleopatra, Rómeo, Viola)

Recept na filtrovanú kávu: Teplota vody: 90 °C, Pomer použitej kávy a nápoja: 1:15 (20g kávy, 300ml vody), Ideálna dĺžka prípravy: 3:30

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva Viola si vyžaduje stredne jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). Viac o správnej príprave kávy nájdete na našej stránke Rady o káve. Ak by ste sa radi o káve dozvedeli viac, môžete navštíviť našu Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnosť: ●●●

Vyváženosť: ●●○

Horkosť: ●○○

 

Aróma: ●○○

Intenzita: ●●○

Dochuť: ●●○

 

Kofeín: ●●○

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Balenie

, ,

Zrnková alebo mletá

, ,

Arabica

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Veľmi ovocná, Ovocná

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Káva Zlaté Zrnko – Viola (Zmes 100 % arabica) “OVOCNÁ””