Káva Zlaté Zrnko – Rwanda – “OVOCNÁ”

(1 recenzia zákazníka)

7.90 s DPH

90 Predaných

Zrušiť výber

Ak si želáte vytvorenie prednej etikety s vlastným menom - názvom kávy, prosím zadajte ho sem. Názov môže mať 1-20 znakov. Použiť môžete aj symbol srdce, ktoré vložíte skopírovaním:

(+1.00)

Získajte až 16zlatých zrniek.

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Rwanda je mokro spracovaná káva, odroda Bourbon. V komplexnej chuti objavujeme grep a kandizované ovocie, náznak muškátového hrozna, jablka a mandarínky. Dlhotrvajúca dochuť je prekvapivo korenistá.

Pôvod: Rwanda je káva s pôvodom, pochádza farmy Gahara vo východnej časti Rwandy, rastie 1550 – 1750 m.n.m., zber marec – jún, fermentácia 12 – 18 hodín. Kávy s pôvodom Zlaté Zrnko sú vyberané odborníkmi na kvalitu a degustátormi, preto získavame tie najzaujímavejšie kávy z výnimočných kávových krajín a oblastí. Farmári za tak výnimočnú kvalitu dostávajú zaplatené viac ako je bežné prostredníctvom Fairtrade.

Hodnotenie: 87 bodov SCA

Spracovanie: mokrou metódou

Praženie: vyvážené na espresso aj alternatívy – omniroast (CITY CITY+ príjemná chuť acidity)

Použitie: espresso, moka, filter

Mletie: stredné / stredne tvrdé zrno

Naša skúsenosť: Káva Zlaté Zrnko – Rwanda je veľmi zaujímavá káva s chuťou grepu a kandizovaného ovocia s dlhotrvajúcou dochuťou korenia. Vhodná aj na alternatívne prípravy.

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva Rwanda si vyžaduje stredne jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). Viac o správnej príprave kávy nájdete na našej stránke Rady o káve. Ak by ste sa radi o káve dozvedeli viac, môžete navštíviť našu Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnosť: ●●●

Sladkosť: ●●○

Horkosť: ●○○

 

Aróma: ●●○

Telo: ●○○

Dochuť: ●●○

 

Kofeín: ●○○

Ďalšie informácie

Hmotnosť-
Balenie

, ,

Mletie

, ,

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Veľmi ovocná, Ovocná, Sladká

1 recenzia k Káva Zlaté Zrnko – Rwanda – “OVOCNÁ”

  1. Marcel

    Waw, najpestrejšia káva akú som kedy pil, acidná ako grep, ale napriek tomu veľmi chutí a v dochuti je príjemne pikantná.

Pridať recenziu