Káva Zlaté Zrnko – Papua Nová Guinea – “HORKASTÁ”

7.9016.90 s DPH

38 Predaných

Ak si želáte vytvorenie prednej etikety s vlastným menom - názvom kávy, prosím zadajte ho sem. Názov môže mať 1-50 znakov. Použiť môžete aj symbol srdce - vytlačíme červené, ktoré vložíte skopírovaním:

(1.00 s DPH)

Získajte až 34zlatých zrniek.

Katalógové číslo: 8586019961775 Kategórie: , , , , Značky: , , , , ,

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Papua Nová Guinea – bohatá chuť kakaa a karamelu sprevádzaná jemnou chuťou orieškov s pikantným podtónom a citrusom v dochuti. Patrí k našim horkastým kávam.

Pôvod: Papua Nová Guinea je káva s pôvodom, pochádza z oblasti Namugo.

Praženie: stupeň 5 (1 – veľmi svetlé, 2 – svetlé, 3 svetlé/stredné, 4 – stredné, 5 – stredné, 6 – stredné/tmavé, 7 – tmavé, 8 – veľmi tmavé), krivka praženia na espresso, viac informácií o pražení

Spracovanie: mokrou metódou

Použitie: espresso

Mletie: stredné / stredne tvrdé zrno

Naša skúsenosť: Káva Zlaté Zrnko – Papua Nová Guinea má veľmi príjemné vyvážené horkasté chute, príjemná dlhotrvajúca horkastá dochuť a netradičná pikantná a jemne citrosová chuť na pozadí.

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva Papua Nová Guinea si vyžaduje stredne jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). Viac o správnej príprave kávy nájdete na našej stránke Rady o káve. Ak by ste sa radi o káve dozvedeli viac, môžete navštíviť našu Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnosť: ●○○

Sladkosť: ●

Horkosť: ●●●

 

Aróma: ●

Telo: ●●●

Dochuť: ●●○

 

Kofeín: ●○○

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Balenie

, ,

Zrnková alebo mletá

, ,

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Sladká, Horká, Veľmi horká

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Káva Zlaté Zrnko – Papua Nová Guinea – “HORKASTÁ””