Káva Zlaté Zrnko – Kuba “HORKASTÁ” – NAJZAUJÍMAVEJŠIA

(8 recenzií zákazníkov)

7.9029.90 s DPH

7141 Predaných

Ak si želáte vytvorenie prednej etikety s vlastným menom - názvom kávy, prosím zadajte ho sem. Názov môže mať 1-50 znakov. Použiť môžete aj symbol srdce - vytlačíme červené, ktoré vložíte skopírovaním:

(1.00 s DPH)

Získajte až 60zlatých zrniek.

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Kuba – výrazné telo tejto kávy ponúka znateľnú chuť kakaa a tabaku s náznakmi lieskových orechov v dlhej dochuti. Výnimočná chuť spomedzi všetkých káv, charakteristická iba pre Kubu.

Ocenenia: Víťaz 2 hviezd na Great Taste Awards 2019 v kategórii espresso. Víťaz striebornej medaily na International Taste Awards 2020 v kategórii espresso.

Pôvod: Kuba je káva s pôvodom, pochádza z juhovýchodnej časti ostrova, z horského pásma Sierra Maestra. Kávy s pôvodom Zlaté Zrnko sú vyberané odborníkmi na kvalitu a degustátormi, preto získavame tie najzaujímavejšie kávy z výnimočných kávových krajín a oblastí. Farmári za tak výnimočnú kvalitu dostávajú zaplatené viac ako je bežné prostredníctvom Fairtrade.

Praženie: stupeň 5 (1 – veľmi svetlé, 2 – svetlé, 3 svetlé/stredné, 4 – stredné, 5 – stredné, 6 – stredné/tmavé, 7 – tmavé, 8 – veľmi tmavé), krivka praženia na espresso, viac informácií o pražení

Spracovanie: mokrou metódou

Použitie: espresso

Mletie: jemné / veľmi tvrdé zrno

Naša skúsenosť: Káva Zlaté Zrnko – Kuba je obľúbená nielen u mužov pre svoju horkastú tabakovú dochuť, ale aj u všetkých, ktorí ocenia horkastú kávu, ktorá sa vyníma spomedzi ostatných.

Balíčky spoznaj: kávu Kuba nájdete aj v balíčkoch kávy: Spoznaj najpredávanejšie 1000g (Emília, Brazília, Kuba, Rómeo, Etiópia), Spoznaj top3 pre zamilovaných 600g (Emília, Brazília, Kuba), Spoznaj 5 káv na veľmi horké espresso 1000g (Hamlet, Otello, Smrťák, Kuba, Oliver)Spoznaj 5 káv na horké espresso 1000g (Olívia, Otello, India, Kuba, Indonézia)

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva Kuba si vyžaduje jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 2-3, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). Viac o správnej príprave kávy nájdete na našej stránke Rady o káve. Ak by ste sa radi o káve dozvedeli viac, môžete navštíviť našu Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnosť: ○○○

Sladkosť: ●○○

Horkosť: ●●●

 

Aróma: ●○○

Telo: ●●●

Dochuť: ●●○

 

Kofeín: ●○○

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Balenie

, ,

Zrnková alebo mletá

, ,

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Horká, Veľmi horká

8 recenzií k Káva Zlaté Zrnko – Kuba “HORKASTÁ” – NAJZAUJÍMAVEJŠIA

 1. Lívia

  Vyskúšala som už veľa káv, aj zo slovenských pražiarní, no táto Cuba je zatiaľ najlepšia, ďakujem.

 2. Rasto

  Horka, presne podaa mojej chuti, jednoznacne najlepsia

 3. Palo

  Ked som si ju dal prvy krat mal som zimomriavky, ma velmi silnu a zaujimavu chut.

 4. peveres (overený zákazník)

  Dobrota, mňamka, lahôdka.
  Doteraz som preferoval Cappucíno, resp. Flat White pred espressom.
  Táto KUBA Sierra Maestra mi zmenila priority. Je úžasná hlavne ako espresso, dokonca aj pri Brew Ratio “1:2” 14g/28ml je to lahôdka.
  Je škoda zabíjať jej chute mliekom.
  Počas cca siedmich mesiacov, čo používam vlastný pákový kávovar som hľadal a ochutnal cca 22-25 druhov káv (boli tam aj veľmi dobré “kúsky”), ale táto jediná zatiaľ spôsobila, že po dopití espressa mám potrebu “vymlaskať” zbytok kávového nápoja zo stien šálky.
  Dúfam, že bude čo najdlhšie v ponuke.
  U mňa stálica na kávovom nebi.

 5. monika.bosikova (overený zákazník)

  Super, výborná chuť, aj podľa mňa najlepšia 👌

 6. Milos Marko (overený zákazník)

  Príjemná horká chuť. Zo všetkých druhov káv je kubánska moja najobľúbenejšie.

 7. Monika (overený zákazník)

  Pre mňa KUBA 👌, mala som aj SMRŤÁK 🙈, EMÍLIA a aj BRAZÍLIA👌, na striedačku.

 8. Anton Duník (overený zákazník)

  Excelentná

Pridať recenziu