Káva Zlaté Zrnko – Kostarika – “SVIEŽA”

(3 recenzie zákazníkov)

7.9029.90 s DPH

1836 Predaných

Ak si želáte vytvorenie prednej etikety s vlastným menom - názvom kávy, prosím zadajte ho sem. Názov môže mať 1-50 znakov. Použiť môžete aj symbol srdce - vytlačíme červené, ktoré vložíte skopírovaním:

(1.00 s DPH)

Získajte až 60zlatých zrniek.

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Kostarika urobí ohromujúci pocit v ústach. Stredná acidita tejto kávy pripomína chute nektárinky a kakaa. Dochuť je charakteristická zvyškami zázvoru a kandizovaných citrusových plodov.

Ocenenia: Víťaz 1 hviezdy na Great Taste Awards 2019 v kategórii espresso.

Pôvod: Kostarika je káva s pôvodom, z farmy Tirra v regióne Tarrazu. Kávy s pôvodom Zlaté Zrnko sú vyberané odborníkmi na kvalitu a degustátormi, preto získavame tie najzaujímavejšie kávy z výnimočných kávových krajín a oblastí. Farmári za tak výnimočnú kvalitu dostávajú zaplatené viac ako je bežné prostredníctvom Fairtrade.

Bodové hodnotenie: 87 bodov SCA

Spracovanie:suchou metódou

Praženie: stupeň 2 (1 – veľmi svetlé, 2 – svetlé, 3 svetlé/stredné, 4 – stredné, 5 – stredné, 6 – stredné/tmavé, 7 – tmavé, 8 – veľmi tmavé), krivka praženia na espresso, viac informácií o pražení

Použitie: espresso, moka

Mletie: stredné / stredne tvrdé zrno

Naša skúsenosť: Káva Zlaté Zrnko – Kostarika má veľmi podmanivú a vyváženú kyslosť a orieškovosť v jednej káve.

Balíčky spoznaj: kávu Kostarika nájdete aj v balíčkoch kávy: Spoznaj 4 kávy na ovocné espresso 800g (Etiópia, Kostarika, Rwanda, Kolumbia), Spoznaj 5 káv na moku 1000g (Mária, Rómeo, Júlia, Kostarika, Kleopatra)

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva Kostarika si vyžaduje stredne jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). Viac o správnej príprave kávy nájdete na našej stránke Rady o káve. Ak by ste sa radi o káve dozvedeli viac, môžete navštíviť našu Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnosť: ●●●

Sladkosť: ●○○

Horkosť: ●○○

Aróma: ●○○

Intenzita: ●○○

Dochuť: ●○○

Kofeín: ●●○

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Balenie

, ,

Zrnková alebo mletá

, ,

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Veľmi ovocná, Ovocná, Sladká

3 recenzie k Káva Zlaté Zrnko – Kostarika – “SVIEŽA”

  1. Matej (overený zákazník)

    Príjemná svieža chuť

  2. Peter Plesko (overený zákazník)

    Vyborna arabica, acidita a horkost v pefektnej suhre, toto som hladal.

  3. Vladimír Martinovič (overený zákazník)

    Príjemná acidita, slabšie telo, čiže názov zodpovedá.

Pridať recenziu