Káva Zlaté Zrnko – Kleopatra (Zmes 100% arabica) – “EXKLUZÍVNA”

(2 recenzie zákazníkov)

7.9029.90 s DPH

923 Predaných

Káva Kleopatra je stredne-svetlo pražená zmes 100% arabík vyššej kvality, pestrého spektra chutí, kandizovaného ovocia, orieškov a korenia. Viac


Ak si želáte vytvorenie prednej etikety s vlastným menom - názvom kávy, prosím zadajte ho sem. Názov môže mať 1-50 znakov. Použiť môžete aj symbol srdce - vytlačíme červené, ktoré vložíte skopírovaním:

(1.00 s DPH)

Získajte až 60zlatých zrniek.

Popis

Káva Kleopatra je stredne-svetlo pražená zmes 100% arabík vyššej kvality, pestrého spektra chutí, kandizovaného ovocia, orieškov a korenia.

Pôvod: Káva Kleopatra je zmes až 12 káv s pôvodom, 100% arabica. Pôvod hlavnej zložky: Brazília. Každá zmes Zlaté Zrnko je výsledným súzvukom chutí káv z ktorých je zložená a je namiešaná podľa chutí ľudí. Zmesi Zlaté Zrnko miešajú talianski odborníci v laboratóriách priamo v prístave. Miešajú sa z rôznych zdrojov tak, aby každý mesiac, každý rok mali rovnakú výslednú chuť.

Praženie: stupeň 3 (1 – veľmi svetlé, 2 – svetlé, 3 svetlé/stredné, 4 – stredné, 5 – stredné, 6 – stredné/tmavé, 7 – tmavé, 8 – veľmi tmavé), krivka praženia na espresso, viac informácií o pražení

Použitie: espresso, moka, filter

Mletie: stredné / stredne tvrdé zrno

Naša skúsenosť: Káva Zlaté Zrnko – Kleopatra zastupuje komplexné spektrum chutí v exkluzívnej zmesi 100% arabica. Príjemne ovocná a sladká s jemnou horkosťou v dochuti. Vhodná pre kávových gurmánov.

Balíčky spoznaj: kávu Kleopatra nájdete aj v balíčkoch kávy: Spoznaj 5 káv na pestré espresso 1000g (Kleopatra, Júlia, Rwanda, Kolumbia, Guatemala), Spoznaj 5 káv na moku 1000g (Mária, Rómeo, Júlia, Kostarika, Kleopatra), Spoznaj 5 káv na filtrovanú 1000g (Viola, Etiópia, Kleopatra, Mária, Rómeo), Spoznaj 5 káv na zalievanú 1000g (Mária, Emília, Kleopatra, Rómeo, Viola)

Recept na filtrovanú kávu: Teplota vody: 90 °C, Pomer použitej kávy a nápoja: 1:15 (20g kávy, 300ml vody), Ideálna dĺžka prípravy: 3:30

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva Kleopatra si vyžaduje stredne jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). Viac o správnej príprave kávy nájdete na našej stránke Rady o káve. Ak by ste sa radi o káve dozvedeli viac, môžete navštíviť našu Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnosť: ●●○

Vyváženosť: ●●○

Horkosť: ●○○

 

Aróma: ●●○

Intenzita: ●●○

Dochuť: ●●○

 

Kofeín: ●●○

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Balenie

, ,

Zrnková alebo mletá

, ,

Arabica

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Ovocná, Sladká, Pestrá

2 recenzie k Káva Zlaté Zrnko – Kleopatra (Zmes 100% arabica) – “EXKLUZÍVNA”

  1. ilkotomas

    Kleopatru som musel ochutnat, lebo podla popisu mi mala sadnut. No a sadla dobre, je to zaujimava kava, akoby horka studentska pecat 🙂

  2. peveres (overený zákazník)

    Prvotná chuť a vôňa je po sladkom ovocí a po chvíli sa ústna dutina vystelie dochuťou po horkej čokoláde.
    Pre horkočokoládovú dochuť mám zo Zlatého Zrnka rád aj Indiu, ale “Klea”, ako familiárne nazývam Kleopatru, je obohatená práve sladkým ovocím a preto je pre mňa chuťovo pestrejšia a bohatšia.
    Prvý, ani druhý Shot mi akosi nevyšiel, ale po citlivom odladení gramáže aj stupňa mletia, FANTÁZIA…

Pridať recenziu