Káva Zlaté Zrnko – Jamaica Blue Mountain – Jamajka “EXKLUZÍVNA”

(2 recenzie zákazníkov)

261 Predaných

Tento produkt nie je momentálne na sklade a je preto nedostupný.

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Jamaica Blue Mountain je exkluzívna káva s príjemnou intenzitou chutí, tónmi ovocia, džemu, horkej čokolády a tabaku. Pestuje sa v obmedzenom množstve, vďaka dokonalému výberu zŕn
je lahodná, podľa odborníkov najlepšia káva na svete.

Pôvod: Jamaica Blue Mountain je káva s pôvodom, pochádza z pohoria Blue Mountain na Jamajke. Naša Jamaica Blue Mountain pochádza zo známej spracovateľskej stanice Clydesdale (http://www.clydesdalebluemountain.com). Jamaica Blue Mountain je exkluzívna káva, nakoľko sa jej vypestuje málo – 80% produkcie nakupuje Japonsko a zvyšok sveta si rozdeľuje 20%.

Praženie: stupeň 2 (1 – veľmi svetlé, 2 – svetlé, 3 svetlé/stredné, 4 – stredné, 5 – stredné, 6 – stredné/tmavé, 7 – tmavé, 8 – veľmi tmavé), krivka praženia na espresso, viac informácií o pražení

Spracovanie: mokrou metódou

Použitie: espresso

Mletie: stredné / stredne tvrdé zrno

Naša skúsenosť: Káva Zlaté Zrnko – Jamaica Blue Mountain je veľmi vyvážená arómou, intenzitou chutí, aciditou, so zaujímavou dochuťou.

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva Jamaica Blue Mountain si vyžaduje stredne jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). Viac o správnej príprave kávy nájdete na našej stránke Rady o káve. Ak by ste sa radi o káve dozvedeli viac, môžete navštíviť našu Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnosť: ●○○

Sladkosť: ●●○

Horkosť: ●○○

 

Aróma: ●●●

Intenzita: ●●○

Dochuť: ●●○

 

Kofeín: ●○○

Ďalšie informácie

Balenie

, ,

Zrnková alebo mletá

, ,

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Ovocná, Sladká

2 recenzie k Káva Zlaté Zrnko – Jamaica Blue Mountain – Jamajka “EXKLUZÍVNA”

  1. alusikmarko (overený zákazník)

    Dokonalosť.. po dopití chcete hneď ďalšiu..

  2. Tomáš Trn (overený zákazník)

    Dnes sme umiestnili do Sage Barista Touch. Hrúbka mletia 5, trvanie mletia 18s a extrakcia 27 sekúnd.
    Tieklo to nádherne, mousetail ako doteraz žiadna. Chuťovo super. Krásna crema. 👍

Pridať recenziu