Zľava!

Káva Zlaté Zrnko – Jamaica Blue Mountain – Jamajka “EXKLUZÍVNA”

(3 recenzie zákazníkov)

29.90 s DPH

573 Predaných

Ak si želáte vytvorenie prednej etikety s vlastným menom - názvom kávy, prosím zadajte ho sem. Názov môže mať 1-50 znakov. Použiť môžete aj symbol srdce - vytlačíme červené, ktoré vložíte skopírovaním:

(1.00 s DPH)

Získajte až 60zlatých zrniek.

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Jamaica Blue Mountain je exkluzívna káva s príjemnou intenzitou chutí, tónmi ovocia, džemu, horkej čokolády a tabaku. Pestuje sa v obmedzenom množstve, vďaka dokonalému výberu zŕn
je lahodná, podľa odborníkov najlepšia káva na svete.

Ocenenia: Víťaz 2 hviezd na Great Taste Awards 2021 v kategórii espresso.

Pôvod: Jamaica Blue Mountain je káva s pôvodom, pochádza z pohoria Blue Mountain na Jamajke. Naša Jamaica Blue Mountain pochádza zo známej spracovateľskej stanice Clydesdale (http://www.clydesdalebluemountain.com). Jamaica Blue Mountain je exkluzívna káva, nakoľko sa jej vypestuje málo – 80% produkcie nakupuje Japonsko a zvyšok sveta si rozdeľuje 20%.

Praženie: stupeň 2 (1 – veľmi svetlé, 2 – svetlé, 3 svetlé/stredné, 4 – stredné, 5 – stredné, 6 – stredné/tmavé, 7 – tmavé, 8 – veľmi tmavé), krivka praženia na espresso, viac informácií o pražení

Spracovanie: mokrou metódou

Použitie: espresso

Mletie: stredné / stredne tvrdé zrno

Naša skúsenosť: Káva Zlaté Zrnko – Jamaica Blue Mountain je veľmi vyvážená arómou, intenzitou chutí, aciditou, so zaujímavou dochuťou.

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva Jamaica Blue Mountain si vyžaduje stredne jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). Viac o správnej príprave kávy nájdete na našej stránke Rady o káve. Ak by ste sa radi o káve dozvedeli viac, môžete navštíviť našu Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnosť: ●○○

Sladkosť: ●●○

Horkosť: ●○○

 

Aróma: ●●●

Intenzita: ●●○

Dochuť: ●●○

 

Kofeín: ●○○

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Balenie

, ,

Zrnková alebo mletá

, ,

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Ovocná, Sladká

3 recenzie k Káva Zlaté Zrnko – Jamaica Blue Mountain – Jamajka “EXKLUZÍVNA”

 1. alusikmarko (overený zákazník)

  Dokonalosť.. po dopití chcete hneď ďalšiu..

 2. Tomáš Trn (overený zákazník)

  Dnes sme umiestnili do Sage Barista Touch. Hrúbka mletia 5, trvanie mletia 18s a extrakcia 27 sekúnd.
  Tieklo to nádherne, mousetail ako doteraz žiadna. Chuťovo super. Krásna crema. 👍

 3. Marek

  Dnes som ochutnal Jamajku a môžem povedať že lepšie espresso som asi nepil.

Pridať recenziu