Káva Zlaté Zrnko – India – “ČOKOLÁDOVÁ”

(6 recenzií zákazníkov)

6.9027.90 s DPH

7177 Predaných

Ak si želáte vytvorenie prednej etikety s vlastným menom - názvom kávy, prosím zadajte ho sem. Názov môže mať 1-50 znakov. Použiť môžete aj symbol srdce - vytlačíme červené, ktoré vložíte skopírovaním:

(1.00 s DPH)

Získajte až 56zlatých zrniek.

Popis

Káva Zlaté Zrnko – India sa vyznačuje kvalitným plným telom s intenzívnym pocitom v ústach. Náznaky horkej čokolády sa prelínajú s tónmi pražených lieskových orieškov. Predĺžená dochuť pripomína vlašské orechy.

Ocenenia: Víťaz bronzovej medaily na International Taste Awards 2020 v kategórii espresso. Zisk zlatej medaily na International Coffee Tasting v roku 2021.

Pôvod: India je káva s pôvodom, kávovníkové zrno najvyššej kvality z oblasti Bababudan. Kávy s pôvodom Zlaté Zrnko sú vyberané odborníkmi na kvalitu a degustátormi, preto získavame tie najzaujímavejšie kávy z výnimočných kávových krajín a oblastí. Farmári za tak výnimočnú kvalitu dostávajú zaplatené viac ako je bežné prostredníctvom Fairtrade.

Praženie: stupeň 5 (1 – veľmi svetlé, 2 – svetlé, 3 svetlé/stredné, 4 – stredné, 5 – stredné, 6 – stredné/tmavé, 7 – tmavé, 8 – veľmi tmavé), krivka praženia na espresso, viac informácií o pražení

Spracovanie: mokrou metódou

Použitie: espresso

Mletie: stredné / stredne tvrdé zrno

Senzorický profil: Senzorický profil káva India

Naša skúsenosť: Káva Zlaté Zrnko – India je káva s jemnou horkastou chuťou.

Balíčky spoznaj: kávu India nájdete aj v balíčku kávy: Spoznaj 5 káv na horké espresso 1000g (Olívia, Otello, India, Kuba, Indonézia)

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva India si vyžaduje stredne jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). Viac o správnej príprave kávy nájdete na našej stránke Rady o káve. Ak by ste sa radi o káve dozvedeli viac, môžete navštíviť našu Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnosť: ●○○

Sladkosť: ●●○

Horkosť: ●●●

 

Aróma: ●○○

Intenzita: ●●○

Dochuť: ●●○

 

Kofeín: ●●○

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Balenie

, ,

Zrnková alebo mletá

, ,

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Sladká, Horká

6 recenzií k Káva Zlaté Zrnko – India – “ČOKOLÁDOVÁ”

 1. halka.tytykalova

  Okamžite sme si ju obľúbili.

 2. bibianakysucka (overený zákazník)

  top pop pre milovníkov čokolády

 3. Silvia Hrubšová (overený zákazník)

  naša najobľúbenejšia ♥

 4. Lucia Haluzová (overený zákazník)

  Výborná 🙂

 5. peveres (overený zákazník)

  Výborná káva. Mlel som ju najprv na štandardnom elektrickom mlynčeku a náznaky čokolády tam naozaj boli. Myslel som si, že mám niečo s chuťovými kanálikmi, keďže som cítil len náznaky. Ale po namletí na ručnom mlynci C40 Mk3 je z nej odrazu ČOKOLÁDOVÁ káva.
  Dá sa z nej vyčarovať veľmi veľmi príjemné espresso a keď z nej nalejem Flat White, tak v papuľke mi zostane čokoládovo zamatový povlak a dlhotrvajúca príjemná dochuť po horkej čokoláde. Určite táto India zostáva na našom domácom “jedálničku”.
  Dúfam len, že ju tu vždy nájdem v ponuke.

 6. Rastislav

  Vase kavy su uzasne, chvalim aj balenie, kde pouzivate papierovu pasku. Moj favorit je India, ta nam doma sadla najviac

Pridať recenziu