Káva Zlaté Zrnko – Honduras – “FÉROVÝ”

(3 recenzie zákazníkov)

6.9027.90 s DPH

745 Predaných

Ak si želáte vytvorenie prednej etikety s vlastným menom - názvom kávy, prosím zadajte ho sem. Názov môže mať 1-50 znakov. Použiť môžete aj symbol srdce - vytlačíme červené, ktoré vložíte skopírovaním:

(1.00 s DPH)

Získajte až 56zlatých zrniek.

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Honduras je káva pestovaná vo vysokých nadmorských výškach, s dobrým telom, ľahkými náznakmi medu a mliečnej čokolády. Dochuť s tónmi lieskových orieškov a korenia.

Certifikácia: Fairtrade, Organic

Pôvod:  Honduras je káva s pôvodom, pochádza z oblasti Marcala. Kávy s pôvodom Zlaté Zrnko sú vyberané odborníkmi na kvalitu a degustátormi, preto získavame tie najzaujímavejšie kávy z výnimočných kávových krajín a oblastí. Farmári za tak výnimočnú kvalitu dostávajú zaplatené viac ako je bežné prostredníctvom Fairtrade.

Praženie: stupeň 4 (1 – veľmi svetlé, 2 – svetlé, 3 svetlé/stredné, 4 – stredné, 5 – stredné, 6 – stredné/tmavé, 7 – tmavé, 8 – veľmi tmavé), krivka praženia na espresso, viac informácií o pražení

Použitie: espresso

Mletie: stredné / stredne tvrdé zrno

Naša skúsenosť: Veľmi podmanivá a vyvážená sladkosť a horkosť v jednej káve. Jej chuť je lahodná a zároveň výrazná.

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva Honduras si vyžaduje stredne jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). Viac o správnej príprave kávy nájdete na našej stránke Rady o káve. Ak by ste sa radi o káve dozvedeli viac, môžete navštíviť našu Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnosť: ○○○

Sladkosť: ●●○

Horkosť: ●○○

Aróma: ●○○

Telo: ●○○

Dochuť: ●○○

Kofeín: ●●○

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Balenie

, ,

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Zrnková alebo mletá

, ,

3 recenzie k Káva Zlaté Zrnko – Honduras – “FÉROVÝ”

  1. Matej (overený zákazník)

    Príjemná chuť lieskových orieškov, moja najobľúbenejšia káva na cappuccino

  2. Vladimír Martinovič (overený zákazník)

    Najlepší u nás bežne dostupný Honduras. Vyvážená chuť, je takmer zbytočné hľadať tam oriešky alebo ovocie, lebo nad všetkým prevažuje intenzívny pocit až nezvykle čistej a lahodnej kávy bez rušivých tónov, presne ako to u káv z Hondurasu a Kostariky očakávam.

  3. Silvia Hrubšová (overený zákazník)

    Výborná káva, u nás obľúbená hlavne na cappuccino, v ktorom má chuť mliečnej čokolády.

Pridať recenziu