Káva Zlaté Zrnko – Etiópia – “OVOCNÁ”

(5 recenzií zákazníkov)

7.9029.90 s DPH

3434 Predaných

Ak si želáte vytvorenie prednej etikety s vlastným menom - názvom kávy, prosím zadajte ho sem. Názov môže mať 1-50 znakov. Použiť môžete aj symbol srdce - vytlačíme červené, ktoré vložíte skopírovaním:

(1.00 s DPH)

Získajte až 60zlatých zrniek.

Popis

Káva Zlaté Zrnko – Etiópia to sú tradičné antické etiópske odrody, ktoré rastú pod ensetovými stromami vo výške 2000 m.n.m v oblasti Gedeo v Etiópii. Jej ovocnosť pripomína zrelý melón s broskyňou a dochuť má zaujímavé náznaky ibišteka.

Ocenenia: Víťaz 2 hviezd v potravinovej súťaži Great Taste Awards (UK) 2018 v kategórii espresso a 1 hviezdy na Great Taste 2019 v kategórii filter. Víťaz 2 hviezd v potravinovej súťaži Great Taste Awards (UK) 2020 v kategórii espresso.

Pôvod: Etiópia je káva s pôvodom, pochádza fariem v meste Yirga Chefe v oblasti Gedeo. Rastie v 2000 m.n.m.,. Kávy s pôvodom Zlaté Zrnko sú vyberané odborníkmi na kvalitu a degustátormi, preto získavame tie najzaujímavejšie kávy z výnimočných kávových krajín a oblastí. Farmári za tak výnimočnú kvalitu dostávajú zaplatené viac ako je bežné prostredníctvom Fairtrade.

Túto kávu pražíme aj  špeciálne pre prípravu na filtrovanú kávu, nájdete ju ako produkt: Špeciál na filter

Bodové hodnotenie: 85 bodov SCA

Spracovanie: suchou metódou

Praženie: stupeň 2 (1 – veľmi svetlé, 2 – svetlé, 3 svetlé/stredné, 4 – stredné, 5 – stredné, 6 – stredné/tmavé, 7 – tmavé, 8 – veľmi tmavé), krivka praženia na espresso, viac informácií o pražení

Použitie: espresso, moka

Mletie: stredné / stredne tvrdé zrno

Naša skúsenosť: Káva Zlaté Zrnko – Etiópia je jedna z najkvalitnejších ovocných káv na svete, s bohatou a veľmi príjemnou ovocnosťou. Vhodná aj na alternatívne prípravy.

Balíčky spoznaj: kávu Etiópia nájdete aj v balíčkoch kávy: Spoznaj najpredávanejšie 1000g (Emília, Brazília, Kuba, Rómeo, Etiópia), Spoznaj 4 kávy na ovocné espresso 800g (Etiópia, Kostarika, Rwanda, Kolumbia), Spoznaj 3 kávy na moku 600g (Rómeo, Kolumbia, Etiópia), Spoznaj 5 káv na filtrovanú 1000g (Viola, Etiópia, Kleopatra, Mária, Rómeo), Spoznaj 3 kávy na filtrovanú 600g (Mária, Kolumbia, Etiópia)

Recept na filtrovanú kávu: Teplota vody: 90 °C, Pomer použitej kávy a nápoja: 1:15 (20g kávy, 300ml vody), Ideálna dĺžka prípravy: 3:30

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva Etiópia si vyžaduje stredne jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). Viac o správnej príprave kávy nájdete na našej stránke Rady o káve. Ak by ste sa radi o káve dozvedeli viac, môžete navštíviť našu Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnosť: ●●●

Sladkosť: ●●○

Horkosť: ○○○

 

Aróma: ●●●

Telo: ●○○

Dochuť: ●●○

 

Kofeín: ●○○

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Balenie

, ,

Zrnková alebo mletá

, ,

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Veľmi ovocná, Ovocná, Sladká

5 recenzií k Káva Zlaté Zrnko – Etiópia – “OVOCNÁ”

 1. Rasťo

  Chuť pripomína ovocný strom, v espresse je výrazná ale zároveň jemná, a v moke tiež zaujímavá.

 2. Marek T.

  V espresse chutí ako ovocná záhrada, cítim viaceré druhy ovocia s veľmi zaujímavou dochuťou, lahodná a príjemná káva. Najzaujímavejšia káva akú som kedy pil.

 3. Michal

  Cítim chuť sušených sliviek, veľmi zaujímavá káva, skoro ako slivovica 🙂

 4. Andrej

  Pokiaľ obľubujete príjemnú aciditu v šálke, táto káva je výborná voľba. Plné ovocné telo s dlhou dochuťou. Pre mňa jedna z top káv v ponuke.

 5. ilkotomas

  Moja manzelka uz nechce pit nic ine. Ja rad skusam a ona chce stale len ovocnu Etiopiu 🙂 Je to naozaj ovocna zahrada v salke.

Pridať recenziu