Káva Smrťák (Zmes robusta) – “EXTRA SILNÁ A CHUTNÁ”

(3 recenzie zákazníkov)

6.4023.90 s DPH

1745 Predaných

Káva Smrťák je stredne-tmavo pražená zmes 100% robusty s vyšším obsahom kofeínu, intenzívnej horkej chuti, s tónmi horkej čokolády. Viac


Ak si želáte vytvorenie prednej etikety s vlastným menom - názvom kávy, prosím zadajte ho sem. Názov môže mať 1-50 znakov. Použiť môžete aj symbol srdce - vytlačíme červené, ktoré vložíte skopírovaním:

(1.00 s DPH)

Získajte až 48zlatých zrniek.

Popis

Káva Smrťák je stredne-tmavo pražená zmes 100% robusty s vyšším obsahom kofeínu, intenzívnej horkej chuti, s tónmi horkej čokolády.

Ocenenia: Víťaz bronzovej medaily na International Taste Awards 2020 v kategórii espresso.

Pôvod: Káva Smrťák je zmes 6 až 7 káv s pôvodom, 100% robusta. Pôvod hlavnej zložky: Vietnam. Každá zmes Zlaté Zrnko je výsledným súzvukom chutí káv z ktorých je zložená a je namiešaná podľa chutí ľudí. Zmesi Zlaté Zrnko miešajú talianskí odborníci v laboratóriách priamo v prístave. Miešajú sa z rôznych zdrojov tak, aby každý mesiac, každý rok mali rovnakú výslednú chuť.

Praženie: stupeň 5 (1 – svetlé, 2 svetlé/stredné, 3 – stredné, 4 – stredné, 5 – stredné/tmavé, 6 – tmavé), krivka praženia na espresso

Použitie: espresso

Mletie: stredné / stredne tvrdé zrno

Naša skúsenosť: Káva Smrťák nás už na prvý pokus natoľko pozitívne nabudila a zachutila, že sme ju nemohli nazvať ináč, aby sme ju mohli s rozumnou výstrahou a štipkou provokatívnosti ponúknuť všetkým milovníkom silných káv.

Balíčky spoznaj: kávu Smrťák nájdete aj v balíčku kávy: Spoznaj 5 káv na veľmi horké espresso 1000g (Hamlet, Otello, Smrťák, Kuba, Oliver)

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Káva Smrťák si vyžaduje stredne hrubé mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 3-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Každú zrnkovú kávu si najlepšie vychutnáte ak sú kávové zrná čerstvo pražené – najlepšie 2 týždne až dva mesiace po pražení (záleží od skladovania surovej a praženej kávy, pri skladovaní surovej kávy vo vákuu z farmy až do pražiarne a správnom zabalení po napražení si môže aj napražená káva zachovať čerstvosť viacero mesiacov). Viac o správnej príprave kávy nájdete na našej stránke Rady o káve. Ak by ste sa radi o káve dozvedeli viac, môžete navštíviť našu Univerzitu kávy.

Chuťový profil:

Ovocnosť: ○○○

Vyváženosť: ○○○

Horkosť: ●●●

 

Aróma: ●○○

Intenzita: ●●●

Dochuť: ●●○

 

Kofeín: ●●●●●

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Balenie

, ,

Zrnková alebo mletá

, ,

Robusta

Ovocná

Vyvážená

Horká

Aróma

Intenzita

Dochuť

Sila

Chuťový profil

Horká, Veľmi horká

3 recenzie k Káva Smrťák (Zmes robusta) – “EXTRA SILNÁ A CHUTNÁ”

 1. Roman

  Mám rád silnejšie robustové kávy a toto je najlepšia káva akú som pil za posledných niekoľko rokov.

 2. Ondrej

  Kvalitná káva, veľká spokojnosť. Príjemná chuť a okrem toho som z nej veľmi vitálny. Fakt odporúčam.

 3. Ivan Čadan (overený zákazník)

  Keď som si ju prvý raz pripravil, tak som mal troška rešpekt z upozornení na obale, ale nakoniec sa ukázalo, že ani 4 šálky tohto “smrťáka” nezabíjajú 😀
  Dobrá kávička, pije sa fajn, ale vrátim sa ku Kube, ktorá má chuťový profil predsa len pre fajnovejšie jazýčky.

Pridať recenziu